//
Paylaş

9 Ekim’de sezonu açan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar yaklaşık üç milyon çocuğu tiyatro ile tanıştırdı. Tiyatronun 24. yılında ise, minikler için yepyeni bir oyun sergiliyorlar: ‘Nasreddin, İnadın Sonu’.

Halk kahramanı ve mizah ustası Nasreddin Hoca’nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazılan “Nasreddin, İnadın Sonu” oyunu, izleyen çocuklara var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğunu anlatan bir hikâye ve keyifli müziklerle sergileniyor. Simgelerle dolu bir anlatıma sahip hikayenin yanı sıra, 16 dans ve 21 şarkı ile zenginleşen oyun, çocuklar için oldukça ilgi çekici ve keyifli öğeler taşıyor. Geleneksel köy seyirlik oyunlarıyla fiziksel ve görsel tiyatronun bir sentezi olan oyunda, klarnet, saz, bendir, davul ve ritim sazlardan oluşan bir orkestra tarafından destekleniyor.

Sergilediği her oyunda, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra, onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı hedefleyen Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, yeni oyununda, Nasreddin Hoca’yı genç nesillere tiyatro aracılığıyla tanıtırken, aynı zamanda onlara geleneksel tiyatromuzdan bir örnek sunmayı amaçlıyor.

Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde, her Cumartesi – Pazar günü, saat 11.15’de ücretsiz olarak sunulacak “Nasreddin, İnadın Sonu” oyunu, 28 Mart 2011 tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek. (Ayrıntılı bilgi: 0212 216 43 69 numaralı telefondan alınabilir.)


Yazan – Yöneten: Özer Tunca
Dekor – Kostüm: Şakir Demirpehlivan
Koreograf: Tarkan Ertan
Müzik: Yar. Doç. Dr. Nedim Yıldız
Işık – Efekt: Erkan Karabulut, Mustafa Türkoğlu
Oyuncular: Muharrem Bayrak, Ömer Fırat Köker, Işık Yönt, Burcu Arslan, Mehmet K. Dostay, Cem Şener
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan


Mekan: Profilo Alışveriş Merkezi

Tel: (0212) 216 43 69

Ücret: ÜCRETSİZ

Tarih: her Cumartesi – Pazar günü, saat 11.15


www.pam.com.tr

İlgili İçerik

Paylaş

Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu’ndan “Nasreddin, İnadın Sonu” ile ilgili 0 yorum var.

Yorum Yapın

kim